4 lipca 2015 od meczów piłki nożnej na stadionie w Konieczkowej rozpoczęły się Dni Gminy Niebylec. Rozegrane zostały 2 mecze pomiędzy drużynami LKS Wesoła oraz PKS Grunwald Połomia (5:0), jak również reprezentacji OSP Konieczkowa z Gminą Niebylec (2:3). Po zakończonej rywalizacji piłkarskiej około godz. 19. rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Hornets Brothers.


W dniu następnym Dni Gminy Niebylec 2015 rozpoczęły się na stadionie sportowym w Niebylcu od występu Orkiestry Parafialnej z Gwoźnicy Górnej pod kierownictwem kapelmistrza Mariana Bocka. Następnie zaprezentowali się soliści ze studia piosenki  z DK „Sokół” w Strzyżowie  pod kierunkiem Barbary Szlachty oraz zespoły taneczne z GOK Niebylec: Mażoretki, grupa starsza młodsza i Promyczki, które prowadzi Agnieszka Cynar jak również uczniowie ze szkoły podstawowej w Jaworniku w układzie tanecznym pod kierunkiem Eweliny Rak. Występy lokalnych artystów zakończyła kapela ludowa Jany z Niebylca. Na zakończenie części występów taneczno-muzycznych wystąpiła grupa The Friends z Iwonicza Zdroju. Zespół wykonuje repertuar polski i zagraniczny z lat 50 i 60 z dodatkiem własnych piosenek Mają za sobą udział w programach Must Be The Music oraz Mam Talent!. W październiku 2013 gościli w programie Dzień Dobry TVN, 31 maja br ukazała się ich pierwsza  płyta. Podczas imprezy można było obejrzeć kolekcję zabytkowych silników stacjonarnych Grzegorza Smeli z Konieczkowej,  były również stoiska z rękodziełem artystycznym, kosmetykami jak również atrakcje dla dzieci.
Około godz. 17. rozdane zostały Nagrody Honorowe Wójta Gminy Niebylec, które w tym roku otrzymali:

  • w kategorii Rolnictwo nagrodę otrzymał  Leszek Kempa. Pan Leszek prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni  11 ha w Gminie Niebylec. Jest producentem sadzonek krzewów ozdobnych i drzewek owocowych. Na co dzień wraz z rodziną mieszka w Połomi.
  • w kategorii Działalność społeczna nagrodę otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Jawornika. Jest to organizacja działająca od ponad 50 lat , której celem jest poprawa życia mieszkańców, aktywizacja kobiet wiejskich w  Jaworniku,  troska o kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych. Przewodniczącą KGW  jest Halina Parys. Koło liczy ok. 30 członkiń.
  • w kategorii Gospodarka nagrodę otrzymał Wacław Rędziniak właściciel Firmy Serwis-Kop. Firma świadczy usługi w sektorze motoryzacyjno-budowlanym. Jest czołowym importerem i dystrybutorem części oryginalnych oraz części zamiennych do maszyn budowlanych i rolniczych JCB, CAT, CASE, KOMATS. Z roku na rok firma dynamicznie się rozwija i zatrudnia coraz to większą liczbę pracowników w tym wielu z terenu gminy Niebylec.
  • w kategorii Bezpieczeństwo publiczne nagrodę otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Gwoźnicy Dolnej. Jest jednostką od ponad 50 lat wpisującą się w system bezpieczeństwa publicznego Gminy, pełniąc jednocześnie wiele funkcji poza pożarniczych, wśród których najbardziej istotne to funkcja kulturotwórcza, organizatorska i oświatowa. Uczestniczą w wielu akcjach ratunkowych, szkoleniach i ćwiczeniach. Prezesem  jest dh Mieczysław Kołodziej, a naczelnikiem dh Grzegorz Jakóbski.
  • w kategorii Służba publiczna nagrodę otrzymał Stanisław Mazur wieloletni sołtys wsi Baryczka. Pan Stanisław od 1994 r. lat jest sołtysem wsi Baryczka. Na co dzień pracuje w Fabryce Mebli w Strzyżowie. Pan Stanisław jest inicjatorem i organizatorem wielu przedsięwzięć społecznych. Aktywnie angażuje się również w działalność parafii, jest organistą w kościele parafialnym w Baryczce.
  • w kategorii Kultura nagrodzono Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. W bieżącym roku obchodził Jubileusz 30-lecia działalności kulturalnej. Jego głównym celem jest upowszechnianie w środowisku wiejskim amatorskiego ruchu artystycznego oraz edukacji kulturalno-oświatowej. Placówka pełni rolę animatora działalności kulturalnej, oświatowej, edukacyjnej i rozrywkowej. Bogaty wachlarz ofert kulturalnych sprawia, że w palcówce działa wiele zespołów artystycznych, kół zainteresowań, które dokładają cegiełkę do promocji i wizerunku naszego regionu. Dyrektorem od początku założenia GOK do dnia dzisiejszego jest Wiktor Bochenek .
  • w kategorii Sport nagrodzono Klub Sportowy SMS Neobus Raf-Mar Niebylec. Klub po niespełna 6 letnim okresie działania,  w tym roku awansował do siatkarskiej II ligi. To wielki sukces i promocja naszej gminy. Prezesem klubu jest  Łukasz Liskowicz .
  • w kategorii Troska o człowieka nagrodę otrzymał  Jan Wojtaszek. Pan Jan prowadzi firmę budowlaną, w której zatrudnia mieszkańców naszej gminy. Ponadto czynnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Udziela się również w pracach podejmowanych w parafii. Na co dzień wraz z rodziną mieszka w Jaworniku.

Wójt przyznał jeszcze jedną nagrodę dla Oliwii Krupy uczennicy Zespołu Szkół w Lutczy, która osiąga wysokie wyniku sportowe w karate. Oliwia od 4 lat trenuje w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate. W 2014 r. wygrała ranking na najlepszego zawodnika klubu i ma najwyższe notowania ze wszystkich zawodników  klubu w ogólnopolskim rankingu zawodników IKO.
Swoje nagrody wręczyli przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej, uhonorowali oni w ten sposób laureatów  II Ogólnopolskiego Konkursu „O niebylecki miecz” poświęconego Julianowi Przybosiowi. Nagrody wręczali Antoni Chuchla – prezes, Robert Szpond – skarbnik oraz członkowie jury  prof. Zenon Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego i rof. Alicja Jakubowska-Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nagrodzeni zostali:
Kategoria Młodzież:
POEZJA
I nagroda: Maciej Henryk Modzelewski z Białobrzegów (godło: Mały Sokół) za  „Pieśń o ziemi niebyleckiej”
II nagroda: Maria Strzała z Gwoździanki (godło: Wektor) za zestaw wierszy
III nagroda: Ewelina Bieryło z Konieczkowej (godło: Ewik) za zestaw wierszy

PROZA
I nagroda: Eryk Długosz z Połomi (godło: Polinejkes) za opowiadanie pt. "Wesołe" miasteczko
II nagroda: Marcin Kozak z Baryczki (godło: Eteokles) za opowiadanie pt. „Skrzynka”
III nagroda: Ewa Białek z Połomi (godło: Antygona) za opowiadanie pt. „Wiara czyni cuda”
Kategoria Dorośli
POEZJA
I nagroda: Anna Piliszewska z Wieliczki (godło: Lirogon) za zestaw wierszy
II nagroda: Wiktor Bochenek z Niebylca (godło: Henryk) za zestaw wierszy
III nagroda: Mieczysław Łyp z Rzeszowa (godło: Solaris)

PROZA:
I nagroda: Beata Mazurek ze Stalowej Woli (godło: Hatifnat) za „Listy do Juliana Przybosia”
II nagroda: Anna Piliszewska z Wieliczki Gerundium - Psalm o śniących drzewach

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej postanowił przyznać pozakonkursowe wyróżnienie p. Zdzisławie Górskiej ze Strzyżowa (godło: Odys).
Fundatorami nagród konkursowych były: FIRMA EKSPORTOWO-IMPORTOWA „SERWIS-KOP”, Wacław Rędziniak S. J. Rzeszów, ZALTECH Polska Sp. z o.o. w Rzeszowie, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, MARMAX Jurzysta, Gąsecki Sp. Jawna w Czudcu oraz Neobus Polska, Sp. z o.o. w Niebylcu.
Po wręczeniu nagród można było obejrzeć pokaz sztuk walki oraz samoobrony w wykonaniu klubu z Wyżnego. Dni Niebylca 2015 zostały zakończone zabawą taneczną z zespołem Boskie Torsy.