26 lipca na stadionie w Połomi odbyło się coroczne Podkarpackie Święto Malin, które jest okazją do spotkań rolników, przedstawicieli organizacji okołorolniczych, samorządowców oraz znaną i sprawdzoną promocją miejscowości Połomia, jak i całej gminy Niebylec. Patronat honorowy nad świętem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Jak zwykle uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. polowej odprawionej przez ks. Artura Grzędę proboszcza parafii Połomia z oprawą muzyczną Orkiestry Dętej z Niebylca. Oficjalnego otwarcia malinowego święta dokonali starostowie Bożena Lasota i Eugeniusz Klimek oraz Zbigniew Korab wójt gminy Niebylec. Głos zabierali również zaproszeni goście m.in. poseł na Sejm RP Jan Bury, Jerzy Jakubiec dyrektor PODR w Boguchwale, Marek Ordyczyński dyrektor ARiMR w Rzeszowie, Jan Stodolak wicestarosta strzyżowski oraz Jerzy Bator wiceprzewodniczący PIR w Trzebownisku. W mowach tych wspominano zmarłego niedawno Stanisława Telesza, który przez 8 lat angażował się w organizację i wpieranie malinowego święta w Połomi, zarówno jako dyrektor PODR, później zastępca dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, jak i zwykły mieszkaniec Połomi.


Podczas imprezy wręczone zostały odznaki honorowe Św. Izydora Oracza patrona rolników przyznane przez Podkarpacką Izbę Rolniczą. Odznaczeni zostali: Adam Bosek, Stanisław Chyłek, Bogusława Daszkowska, Piotr Kozdraś, Waldemar Pakla, Józef Sołtys i Tadeusz Stanisławczyk.
Podczas części artystycznej zaprezentowały się: „..orkiestra dęta, mażoretki , Promyczki i kapela „Cajmery" z Niebylca. Swoją premierę miał także zespół weselny „Kamerton". Gościnnie wystąpił zespół folklorystyczny „Łęczanie i „Mali Łęczanie" Łęk Dukielskich, którzy działają przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Rekreacyjnym „Jedność" w Łękach Dukielskich. Prócz tego można było jeszcze oglądać występ zaproszonej Kapeli Wujka Idziego z Rybnika.."
„Między czasie można było skosztować przysmaków malinowych na stoiskach u pań z kół gospodyń wiejskich. „Samo zdrowie" zachwalały swoje produkty panie obsługujące bar pod chmurką. Był to swoisty przegląd przysmaków z malin wśród których znalazły się: zupa malinowa, ciasto afrodyta malinowa, rolada szpinakowa z kremem malinowym, senifredo lodowe z malinami, wz malinowa koktajle i wiele innych pysznych smakołyków. Podczas uroczystości nie zabrakło innych atrakcji. Był kiermasz rękodzieła artystycznego, można było podziwiać wystawę koła łowieckiego „Bażant", swoje stoisko miało również nadleśnictwo Strzyżów gdzie można społeczeństwo zapoznać z działalnością Lasów Państwowych.. Była loteria fantowa zorganizowana przez radę rodziców Zespołu Szkół w Połomi, najmłodsi podziwiali policję konną zjeżdżali na zjeżdżalni. Wśród wystawców swoje stoiska zaprezentowali PIR, KRUS, a także PODR gdzie rozdawali ulotki i czasopisma rolnicze oraz udzielali porad rolniczych. Swoje stoisko miało również Polskie stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Przeworsku, które przekazało loterii dwa glukometry do pomiaru cukru. Malinowe święto zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Wójciki". "

Informacja własna oraz podstawie info ze strony gok-niebylec.webd.pl