Zielona logotyp z napisem ARIMR (skrót od Agencja Restukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa)

Biura Powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

Aby sprawnie przyjąć wszystkie wnioski, godziny pracy Biur Powiatowych zostały wydłużone na czas naboru:

  • w dni robocze od 22 lutego do 28 lutego 2024 r., biura będą otwarte dla rolników w godzinach 07:00-18:00;
  • w ostatnim dniu naboru, tj. 29 lutego 2024 r. od godziny 07:00 do 22:00 lub do ostatniego interesanta;
  • ponadto biura będą czynne również w sobotę w dniu 24 lutego 2024 r. w godzinach 08:00-16:00.

Pomoc finansowa skierowana jest do rolników zajmujących się uprawą kukurydzy, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Warunkiem otrzymania pomocy jest spełnianie kryterium mikro, małego lub średniego przedsiębiorstw i złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy z wyłączeniem upraw kukurydzy na kiszonkę. Przepisy nie wymagają jednocześnie załączania do wniosku dokumentów potwierdzających sprzedaż kukurydzy.

Zdjęcie z napisem Głosuj na Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” i niebieskimi autobusami w tle

Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, którego członkiem jest m.in. Gmina Niebylec realizuje projekt "Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców przez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF". Projekt ten został nominowany przez Kapitułę Konkursu "Podkarpackie. Mistrzowskie Zmiany", którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (nominacja w kategorii Mistrz zrównoważonego Rozwoju).
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zwraca się z prośbą o oddanie głosu na projekt Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców przez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF" na stronie https://mistrzowskiezmiany.pl/nominacje/rozwoj-gospodarki-niskoemisyjnej-oraz-poprawa-mobilnosci-mieszkancow-poprzez-usprawnienie-zrownowazonego-transportu-publicznego-na-terenie-rof/

Zjęcie drogi, drzew i przejazdu przez most

W związku z licznymi prośbami mieszkańców miejscowości Baryczka, ruch na moście k. Kościoła zostaje przywrócony. Jednocześnie, w trosce o bezpieczeństwo, prosimy o przestrzeganie ograniczenia tonażu i zastosowanie się do znaków.

Logo Najwyższej Izby Kontroli (niebieskie pojedyncze litery NIK w koroną nad literka I)

 

W związku z przygotowaniem Najwyższej Izby Kontroli do  planowej  kontroli  „P/23/029 Funkcjonowanie posterunków Policji” instytucja ta zaprasza respondentów do wyrażenia opinii w sprawie dostępności posterunku w gminach oraz osobistych doświadczeń w kontakcie z policjantami posterunku Policji.

Ankieta jest anonimowa a jej wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie w celach związanych z prowadzoną kontrolą w formie zbiorczych zestawień. Termin wypełniania ankiety upływa 15 października 2023 r.

Link do ankiety: https://zapytania.nik.gov.pl/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=POSTERUNEK