24 lipca 2012 roku ponownie miały miejsce Podkarpackie Dożynki Malinowe pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty. Święto malin organizowane jest po raz piąty przez proboszcza parafii św. Mikołaja w Połomi ks. Artura Grzędę, Wójta Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury. W organizację dożynek włączają się czynnie członkowie wspólnoty parafialnej, strażacy z OSP Połomia, KGW z Połomi oraz PZEiR koło w Połomi.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. polowej odprawionej przez ks. Artura Grzędę. Po mszy świętej starostowie dożynek Maria i Marian Strzępek tradycyjnie wręczyli bochen chleba wójtowi gminy Zbigniewowi Korabowi. Następnie zaproszeni gości zabierali głos, a byli to m.in. Stanisław Ożóg – poseł na sejm RP, Stanisław Bartman – prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Andrzej Wróbel – dyrektor Agencji Rynku Rolnego oddział w Rzeszowie, Robert Godek starosta strzyżowski oraz Jan Wojtaszek radny Rady Gminy Niebylec. Następnie odśpiewana została pieśń w wykonaniu członków z PZEiR w Połomi z tekstem ich autorstwa. Kiedy na scenie pojawił się zespół Cajmery z Niebylca na stoiskach KGW z terenów gminy Niebylec oraz PZEiR z Połomi odbywała się degustacja przysmaków malinowych. Fundatorzy nagród doceniając trud przygotowania oraz walory smakowe potraw prezentowanych na stoiskach zrezygnowali w tym roku z formuły konkursowej i wręczyli nagrody rzeczowe dla wszystkich grup przygotowujących potrawy i przysmaki malinowe. Nagrody zostały ufundowane przez PODR z Boguchwały , Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Podkarpacką Izbę Rolniczą, UG Niebylec oraz GOK Niebylec. Na stadionie w Połomi oprócz stoisk KGW zainstalowane zostały również stoiska Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej, gdzie można było zapoznać się z najnowszą książką Lucyny Podolskiej Parafia Połomia – przeszłość i teraźniejszość. Swoje stoiska miały również m.in. organizacje rolnicze PODR, PIR, Nadleśnictwo Strzyżów, Rejonowe Koło Pszczelarzy Pogórza Strzyżowskiego oraz stoiska z rękodziełem garncarskim. Dla najmłodszych uczestników dożynek zostały zorganizowane zabawy integracyjne prowadzone przez Agnieszkę Porys z klubu dziecięcego Pingwinek ze Strzyżowa. Nad prowadzeniem imprezy zgodnie z przyjętym programem czuwały konferansjerki Agnieszka Cynar z GOK Niebylec oraz Ewa Wójcik – mieszkanka Lutczy.

Po zakończonym występie Cajmerów na scenie pojawiła się również kapela Jany z Niebylca, soliści ze Studia Piosenki przy DK Sokół w Strzyżowie, Orkiestra Dęta z Niebylca oraz zespół rockowy Animus z Rzeszowa. Impreza zakończona została zabawą taneczna z zespołem Verano.