Święto plonów obchodzone 15 sierpnia rokrocznie w gminie Niebylec organizuje się w innej miejscowości. Po raz pierwszy gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Gwoździanka. Miejscem uroczystości był plac przed domem wiejskim w Gwoździance.

 Uroczystość rozpoczęła się od mszy św polowej, która została odprawiona przez ks. prałata Stanisława Stęchłego oraz ks. wikariusza Mariusza Korbeckiego. W dziękczynnej mszy św. podczas homilii ks. Stęchły podkreślał trud współczesnego rolnika, często dziś niedocenianego i lekceważonego. Na zakończenie życzył on wszystkim podtrzymywania pięknej tradycji wyplatania dożynkowego wieńca. Po zakończonej mszy św. odegrany został tradycyjny hejnał dożynkowy. Następnie Pani Elżbieta Ćwiąkała oraz Stefan Czurczak pełniący obowiązki starostów dożynek dokonali wręczenia chleba wójtowi gminy Zbigniewowi Korabowi. Wójt zabierając głos wyraził wdzięczność przybyłym rolnikom za kultywowanie tradycji dożynkowej i przekazywaniu szacunku dla ziemi kolejnym pokoleniom. Chleb wypieczony z tegorocznej mąki został podzielony wśród uczestników dożynek.

Nieco później nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych przez ich twórców. Sześć spośród prezentowanych wieńców wytypowano zostało na dożynki powiatowe w Strzyżowie (grupy wieńcowe KGW Gwoździanka i PZEiR z Połomi) oraz na przegląd wieńca dożynkowego w Radomyślu Wielkim (KGW Lutcza, KGW Połomia, KGW Baryczka i KGW Jawornik). Po zakończonej prezentacji wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gwoździance z programem artystycznym, następnie kapela ludowa "Jany", zespół rockowy "Zemsta Chone-kera" z Brzozowa oraz ZPiT "Łańcut" i "Mały Łańcut" z Łańcuta. W rozstawionych stoiskach KGW z terenu gminy Niebylec tradycyjnie można było degustować przysmaki regionalnej kuchni. Podczas dożynek odbyła się również prezentacja sprzętu Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się patrol Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Dożynki zakończyły się zabawą taneczna z zespołem "Blue Band".