W końcówce 2011 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku powiększyli swoje zaplecze sprzętowe o nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Master. Samochód został odebrany w grudniu 2011 z siedziby wykonawcy karosacji nadwozia do potrzeb ratownictwa, firmy PW „BIBMOT" BIK-Sp.j w Mielcu. Odbioru dokonali wraz z strażakami z Jawornika wójt gminy Zbigniew Korab oraz skarbnik Edward Wolanin.

Środki na zakup samochodu pochodziły z budżetu Gminy Niebylec (75 tys. zł), Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (50 tys. zł) oraz Państwowej Straży Pożarnej (30 tys. zł). Samochód zakupiony został celem spełnienia wymogów Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, do którego OSP Jawonik wszedł jako pierwsza jednostka z terenu gminy Niebylec w 1995 roku (w składa KSRG wchodzą również OSP Lutcza oraz OSP Niebylec). Na wyposażeniu jednostki pozostaje również ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star 266.
Nowoczesny Renault Master, który trafił do OSP Jawornik wyposażony jest m.in. w podwójną kabinę z zabudową kontenerową przystosowaną do przewozu 7 osób, silnik 2.3 dCi o mocy 125KM, radiotelefon typu Motorola, wyciągarkę samochodową o uciągu 3500 kg, silnik 5,5 KM, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, pilarkę spalinową, agregat gaśniczy wodno-pianowy oraz zestaw pierwszej pomocy wraz noszami medycznymi.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy Niebylec jak również na terenie powiatu strzyżowskiego.

Fotografie zostały udostępnione ze strony OSP Jawornik