Na plakacie widnieje informacja o “Pikniku Ekologicznym”, który odbędzie się 22 marca 2024 roku w Terenie Przy Dziecięco-Młodzieżowym Schronisku Turystycznym w Lutczy. Szczegóły: Tytuł: Piknik Ekologiczny “Z przyrodą za pan brat” Organizator: Gmina Niebylec i Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu Termin: 22 marca 2024 godzina od 9 do 12. Program Pikniku: Występy zespołów działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Pokazy gaśnicze strażaków. Malowanie twarzy pod hasłem “Jestem EKO”. Konkurs plastyczny pod hasłem “Jestem EKO”. Olimpiada wiedzy ekologicznej z nagrodami. Namioty z wiedzą o ochronie przyrody i czystym powietrzu. Wspólne biesiadowanie. Nagrody: Uczestnicy zostaną uhonorowani “medalem ekologa”.

Gmina Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu oraz Szkoła Podstawowa w Gwoźnicy Górnej zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Niebylec, wyłonionych w konkursie plastycznym „Z przyrodą za pan brat” do wzięcia udziału w Pikniku ekologicznym przy Dziecięco – Młodzieżowym Schronisku Turystycznym w Lutczy.

W ramach pikniku przewidziano wiele atrakcji, m.in.:
- występy zespołów działających przy GOK w Niebylcu,
- pokazy gaśnicze strażaków,
- malowanie twarzy,
- konkursy z nagrodami,
- pogłębianie wiedzy o ochronie przyrody,
- wspólne biesiadowanie,
- uhonorowanie uczestników „medalem ekologa”.

Na realizację zadania pn. „Organizacja pikniku ekologicznego „z przyrodą za pan brat” Gmina Niebylec pozyskała dotację w kwocie 7 830,00 zł z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii, finansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie.

 To jest zielony plakat informacyjny z białym i czarnym tekstem, który zawiera wskazówki dotyczące ochrony środowiska. Oto opis ikon i porad na plakacie: Używaj obu stron kartki papieru: Zaleca się korzystanie z obu stron kartki papieru do pisania lub rysowania, aby wykorzystać drzewa bardziej efektywnie i ograniczyć ilość śmieci. Wyłączaj światło: Gdy wychodzisz z pokoju, pamiętaj o wyłączaniu światła, telewizora, radia i komputera, aby oszczędzać energię. Oszczędzaj wodę: Zakręcaj kran podczas mycia zębów, aby nie marnować wody. Dbaj o czystość: Zwracaj uwagę na swoje śmieci i wyrzucaj je do kosza. Segreguj odpady: Zacznij segregować odpady, aby trafiały do surowców wtórnych. Używaj własnej torby na zakupy: Podczas zakupów unikaj plastikowych toreb, aby zmniejszyć ilość odpadów. Korzystaj z roweru lub komunikacji publicznej: Wybieraj ekologiczne środki transportu. Rozmawiaj o ochronie środowiska: Zachęcaj innych do dbania o środowisko i edukuj ich na ten temat. Na dole plakatu widnieją loga organizacji, takich jak Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Gmina Niebylec, które wspierają tę inicjatywę.

Ten obraz przedstawia jednopiętrowy budynek o żółtej fasadzie i białych obramowaniach okien. Na dachu widoczny jest komin. Do drzwi wejściowych prowadzi wybrukowana ścieżka. Na froncie budynku widoczne są dwa zamknięte okna. Tekst na boku budynku jest następujący: DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWE SCHRONISKO TURYSTYCZNE.

Obraz przedstawia drewnianą altankę w krajobrazie pokrytym śniegiem,

Grafika przedstawia “Medal Ekologa” z ilustracjami dzieci i Ziemi. Jest to medal, który prawdopodobnie jest za działania lub osiągnięcia związane z ochroną środowiska lub promocją zrównoważonego rozwoju.

Obrazek przedstawia logo Ministerstwa Klimatu i Środowiska w Polsce. Widoczny jest biały orzeł, symbol narodowy Polski, obok nazwy ministerstwa napisanej po polsku. Logo to symbolizuje oficjalne i narodowe znaczenie ministerstwa.

Obrazek przedstawia logo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej