Siatkarze z Niebylca zajęli drugie miejsce w turnieju półfinałowym o awans do I ligi.  W dniach od 22 do 24 kwietnia w Jaworznie podopieczni Krzysztofa Frączka – trenera Neobus Raf-Mar Niebylec pokonali gospodarzy MCKiS Jaworzno oraz MKS Andrychów ulegając TSV Mansard TransGaz Travel Sanok. Rezultat ten sprawił, że drużyna z Niebylca nadal ma szanse na awans do I ligi – już w tym momencie jest to zdarzenie bezprecedensowe w historii niebyleckiego sportu.

Jak informuje klub na swojej oficjalnej stronie:
Ten sukces to wynik ciężkiej pracy zawodników, trenera oraz działaczy. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o fantastycznych kibicach, którzy w miniony weekend wiernie dopingowali swój zespół. Niektórzy z nich przejechali w trzy dni ponad 1500km, po to, aby wspierać dopingiem swoich ulubieńców w tym turnieju. Serdecznie dziękujemy firmie Neobus Polska za wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu kibiców na piątkowy i sobotni mecz!
Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 5-8 maja. Wezmą w nich udział: Bielawianka Bielawa, Astra Nowa Sól, Czarni Rząśnia, SKS Hajnówka, TSV Sanok oraz Neobus Raf-Mar Niebylec. Gospodarz zawodów zostanie wyłoniony w najbliższych dniach na podstawie konkursu ofert. Szóstka zespołów zostanie podzielona na dwie grupy drogą losowania. Podczas trzech pierwszych dni turnieju zespoły zagrają w grupach systemem każdy z każdym (każdy zespół jednego dnia będzie pauzował). W niedziele odbędą się decydujące mecze systemem 1A-2B oraz 2A-1B. Zwycięzcy tych dwóch spotkań zagrają w przyszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach.

W maju czekają zatem fanów siatkówki i nie tylko duże emocje związane z niebyleckim klubem.

Żródło: neobus-niebylec.pl, facebook.com