Z dniem 1 września 2013 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej miejsce wysłużonego samochodu marki Żuk zajmuje średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault S130. We wspomnianym dniu samochód ten został poświęcony podczas uroczystej zbiórki na placu przed remizą OSP.

 Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pw Kosmy i Damiana w Gwoździance. Mszę św. odprawił proboszcz parafii w Niebylcu ks. Czesław Goraj oraz ks. Artur Grzęda kapelan gminny strażaków, proboszcz parafii w Połomi. W kazaniu ks. Artur mówił o pełnej poświęcenia służbie strażaków, a jako przykład przypomniał postać franciszkanina Michaela F. Judge kapelana straży pożarnej w Nowym Jorku, zmarłego tragicznie podczas udzielania sakramentów ofiarom zamachu terrorystycznego na World Trade Center. Po zakończonej mszy św. strażacy i uczestnicy uroczystości udali się na plac przed remizą OSP, gdzie został złożony meldunek wiceprezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Strzyżowie druhowi Zbigniewowi Korabowi. Meldunek złożył dowódca uroczystości młodszy kapitan Rafał Krupa, tegoroczny absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie pełniący aktualnie służbę w Komendzie PSP w Sochaczewie. Następnie pożarniczy Renault został poświęcony przez ks. prałata Jana Młynaczyka rodaka z Gwoździanki, po czym wiceprezes oddziału powiatowego przekazał kluczyki do samochodu naczelnikowi OSP Karolowi Misztalowi. Na rozkaz naczelnika kierowcy OSP druhowie Stanisław Lenart oraz Mateusz Borys dokonali prezentacji samochodu. Na zakończenie uroczystości głos zabrali druh wiceprezes Zbigniew Korab, prezes OSP Gwoździanka Kamil Czurczak oraz sołtys sołectwa Stefan Czurczak, który złożył podziękowania za umożliwienie zakupu samochodu obecnej na uroczystości przewodniczącej Rady Gminy Danucie Lęcznar oraz wójtowi gminy. Podziękowania te zostały skierowane za pośrednictwem ww osób do całej Rady Gminy Niebylec.

Pożarniczy Renault był początkowo użytkowany i skonstruowany do gaszenia lasów we Francji, następnie zanim trafił do OSP Gwoździanka został przebudowany w Polsce przez firmę Woźniak z Lubartowa. Samochód na podwoziu Renault S130 i zmodyfikowanej w Polsce zabudowie francuskiej firmy SIDES wyposażony jest m.in. w zbiornik o pojemności 3000 litrów wody, autopompę o wydajności 2200 l/m, szybkie natarcie, wyciągarkę hydrauliczną (12 t.), napęd 4x4 oraz siedmioosobową jednomodułową kabinę. Z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miejscowości jak i całej gminy.