21 września 2017 r. w budynku zlikwidowanego Kółka Rolniczego w Konieczkowej otwarte zostało pierwsze w Polsce Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej. Twórcy muzeum zrzeszeni są w niedawno powstałej Fundacji Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej „S”. Większość zbiorów zgromadzonych w muzeum pochodzi z kolekcji dwóch pasjonatów tego rodzaju dawnych technologii, czyli Grzegorza Smeli z Konieczkowej oraz Tomasza Włodyki z Wysokiej Strzyżowskiej. Bogata ekspozycja muzeum składa się z około 60 silników stacjonarnych z okresu 1897 do 1985, w większości maszyny te są sprawne. Oprócz silników w muzeum można oglądać szereg akcesorów oraz oryginalnych instrukcji obsługi czy też literatury związanej z techniką rolniczą.
W otwarciu muzeum uczestniczyli członkowie Fundacji oraz samorządowcy z terenu gminy Niebylec oraz powiatu strzyżowskiego. Muzeum zostało poświęcone przez ks. Czesława Goraja proboszcza z Niebylca, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Tomasz Włodyka - jeden z fundatorów, Zbigniew Korab – wójt gminy Niebylec oraz Jan Stodolak – wicestarosta strzyżowski.
Otwarcie muzeum z tak unikatową ekspozycją spotkało się z dużym zainteresowaniem mediów m.in. TVP3 RZESZÓW, Polskiego Radia Rzeszów oraz ITVPołudnie.
Muzeum można zwiedzać już od października: w dniach od wtorku do niedzieli, w godz. od 10:00 do 18:00. Przewodnicy muzealni gotowi są również na oprowadzenie zwiedzających grup po Muzeum Społecznym Gminy Niebylec zlokalizowanym w pobliżu, czyli przy Szkole Podstawowej w Konieczkowej. Obydwie ekspozycje muzealne wzbogacają ofertę kulturalną na terenie gminy Niebylec, a przewodnicy – pasjonaci starej techniki i lokalnej historii gwarantują ciekawie spędzony czas dla zwiedzających.