Ilustracja przedstawia dom z panelami słonecznymi na dachu oraz systemem geotermalnym ogrzewania. W tle widoczne są inne budynki na wzgórzach. Na dole znajduje się napis "Program Czyste Powietrze" oraz logo programu.Obowiązkowy audyt energetyczny przy pompie ciepła, pompy ciepła z certyfikatami na liście ZUM tylko do 31 grudnia 2024 r. – to dwie zapowiadane zmiany w „Czystym Powietrzu”, które uwzględniono już w najnowszej dokumentacji programowej.

Już dziś zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją programu „Czyste Powietrze”, który dostosowano do dwóch kolejnych, nowych rozwiązań w zakresie pomp ciepła. Chodzi o obowiązkowy audyt w przypadku wyboru pomp ciepła i dodatkową, czasową (nie dłużej niż do 31 grudnia 2024 r.) możliwość wpisania na listę ZUM pomp ciepła, które posiadają europejskie znaki jakości: EHPA Q, HP KEYMARK lub EUROVENT.

Planujemy, że nowe zasady dot. pomp ciepła, będą obowiązywały od 14 czerwca 2024 r.

Więcej na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/zmiany-w-programie-czyste-powietrze-dotyczace-pomp-ciepla?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0pUdTtjkjQsQkPNmC7h6sUrN935gZXqri3GGo_99VJz2s9WG2NAN26DC8_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw