Projekt łączący pokolenia - „Lepiej razem – razem lepiej” to inicjatywa Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” dla osób powyżej 50 roku życia i młodzieży gimnazjalnej. Uczestnicy w toku warsztatów dramowych, teatralnych oraz dziennikarskich przygotowali wydarzenie finałowe: przedstawienie dla mieszkańców swojej miejscowości. Odpowiedzialni za scenariusz, scenografię i wcielający się w występujące na scenie postacie, uczestnicy z Niebylca zaprezentują swoje dzieło już 21 marca, o godz. 18:00 w GOK-u.

Projekt ruszył jesienią 2012 roku. Po serii spotkań dla młodzieży i dla osób powyżej 50 roku życia przyszedł czas na wspólne działania międzypokoleniowe. Stopniowo uczestnicy integrowali się wokół jednego celu. - W projekcie zadbaliśmy, by każdy miał przestrzeń dla siebie i mógł rozwijać swoje zainteresowania - mówi Aleksandra Chodasz, prezeska Fundacji i główny koordynator projektu. - Młodzież pracowała z osobami starszymi w dwóch grupach: teatralnej bądź medialno-plastycznej. Przedstawienie jest połączeniem prac obu tych grup - wyjaśnia.
Celem projektu było nie tylko przełamanie stereotypów czy wzmocnienie więzi międzypokoleniowej, ale też odwoływanie się w treściach przedstawienia do tradycji lokalnych, wspomnień i codziennego życia związanego z miejscowością, bliską wszystkim uczestnikom. Wielotygodniowa praca przyniosła wymierny efekt: nawiązanie relacji, rozbudzenie ciekawości co do lokalnych potrzeb wśród młodszych i starszych osób, zaangażowanych w projekt oraz przygotowanie autorskiego przedstawienia. - Zachęcamy do przyjścia na przedstawienie, nie tylko po to, by miło spędzić czas - mówi Ola Chodasz - ale też, by spotkać się i porozmawiać o tym, jaki potencjał tkwi w tym, co lokalne. - podkreśla. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.


Projekt „Lepiej razem – razem lepiej” jest prowadzony przez trenerów, animatorów oraz wolontariuszy związanych z Fundacją Rozwoju „Dobre Życie”. Jest on realizowany dzięki dofinansowaniu projektu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami projektu są: Urząd Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Zespół Szkół w Niebylcu, Zespół Szkół w Gwoźnicy Górnej oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Fundacji: www.dobrezycie.org
Kontakt:
Aleksandra Chodasz – tel. 609 081 313 - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Beata Kwiatkowska – tel. 508 624 422 – email: bkwiatkowska@dobreżycie.org