10 sierpnia 2012 m.in. rozegrany został 2 etap 21 Rajdu Rzeszowskiego, który rozpoczął się dzień wcześniej w Rzeszowie i zakończył 11 sierpnia. Odcinki specjalne etapu drugiego przebiegały m.in. przez drogi gminy Niebylec. OS 2 i 5 rozpoczynał się w miejscowości Żarnowa, a jego meta usytuowana była z Lutczy, OS 4 i 7 rozpoczynał się od startu w Połomi, OS 3 i 6 przebiegał w całości przez gminę począwszy od startu w Bliziance przez Gwoźnicę Górną, Gwoźnicę Dolną i mety ponownie w Bliziance.

 

21 Rajd Rzeszowski był 4 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 6 Rundą DMACK Tyres Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji, 8 Rundą Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA oraz 5 Rundą Rajdowego Pucharu Polski. Zwycięzcą rajdu okazała się załoga dwukrotnego mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza oraz Jarosława Barana kierująca Subaru Imprezą RT, na miejscu drugim uplasowała się załoga Grzegorza Grzyba i

Daniela Siatkowskiego na Peugeot'ie 207 Super 2000 i na trzecim załoga braci Michała i Grzegorza Bębenków jadąca również Peugotem 207. W trzydniowym rajdzie ścigali się kierowcy nie tylko z Polski, ale również Słowacji oraz Węgier. W zabezpieczenie OS Blizianka zaangażowani byli druhowie OSP Gwoźnica Górna, OSP Blizianka oraz zastęp ratownictwa techniczego OSP Niebylec. Na trasach nie brakowało kibiców ze względu na udział wielu uznanych w Polsce i na świecie załóg, które musiały zmagać się z trudnymi zjazdami oraz krętymi fragmentami wyznaczonych dróg.

Poniżej prezentujemy zdjęcia ze startu OS Blizianka oraz ciekawego film z trasy tegoż os-u nagrany przez załogę Witolda Zimnego oraz Szczepana Mirka jadących Renault Clio 16S.