Nie w IV, ale w III lidze zagrają w przyszłym sezonie siatkarze SMS Neobus Niebylec. Głównym sprawcą tej miłej niespodzianki okazał się zespół AKS II Resovia, który awansował do II ligi, a jego III-ligowe miejsce zajmie właśnie zespół z Niebylca.

 

Tego sukcesu nie byłoby jednak bez ogromu pracy całego zespołu. Determinacja i poświęcenie wielu osób pozwoliło po zaledwie dwóch latach istnienia klubu awansować o klasę rozgrywkową wyżej. A łatwo wcale nie było. Przegrane trzy spotkania z rzędu na początku sezonu (głównie z powodu braków kadrowych) sprawiły, że zespół Neobusa musiał odrabiać ogromną stratę do czołowych zespołów z Brzozowa i Jedlicza. Jednak fantastyczna seria pięciu zwycięstw dosłownie "rzutem na taśmę" pozwoliła awansować do grona sześciu najlepszych zespołów. W II jak i wcześniejszej rundzie prym wiodła niepokonana drużyna Głogovii, więc o pierwszym miejscu dającym bezpośredni awans trzeba było zapomnieć. Dlatego priorytetem stała się walka o jedno z dwóch miejsc pozwalających na grę w barażach. Siatkarze z Niebylca tym razem nie popełnili błędu z pierwszej rundy i grę w barażach mieli pewną już po czterech kolejkach. W barażach niebylczanie na sześć spotkań wygrali dwa, oba z zespołem MKPS Stal Mielec. Jak się później okazało były to zwycięstwa na miarę awansu do III ligi, gdyż awansująca do II ligi drużyna AKS-u II Resovii pozostawiła puste miejsce w III lidze, które zapełnił właśnie zespół SMS NEOBUS NIEBYLEC. Ogromne gratulacje, a w nowym sezonie zespołowi życzymy kolejnych sukcesów.

Oto jak wyglądał sezon w wykonaniu zespołu SMS Neobus Niebylec w liczbach: Liczba rozegranych meczy: 24 Liczba zwycięstw: 13 Liczba porażek: 11 Bilans spotkań u siebie: 6 zwycięstw i 3 porażki Bilans spotkań na wyjeździe: 7 zwycięstw i 8 porażek Najdłuższa seria zwycięstw: 5 Najdłuższa seria porażek: 4 Wyniki: 3:0 (7), 3:1 (5), 3:2 (1), 2:3 (1), 1:3 (6), 0:3 (4) Najlepszy mecz: Niebylec - Lesko 3:0 (75-35) Najsłabszy mecz: Głogów Młp. - Niebylec 3:0 (75:48)

źródło:Oficjalna strona klubu SMS Neobus Niebylec

Zarząd klubu składa podziękowania za okazane wsparcie dla Wójta Gminy Niebylec Pana Zbigniewa Koraba, Rady Gminy Niebylec oraz sponsorom: