8 lipca 2012 r. w godzinach południowych na drogach powiatowych na terenie gminy Niebylec nadarzyła się niepowtarzalna okazja obejrzeć rywalizację kolarzy biorących udział w Międzynarodowych Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków. Niedzielny etap VI wyścigu rozpoczął się w Jaśle i kończył się w Jarosławiu przebiegając m.in. przez drogi powiatowe relacji Strzyżów – Niebylec, fragment drogi krajowej nr 9 w Niebylcu, a następnie drogą powiatową Niebylec – Gwoźnica Górna.

 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków rozgrywany jest w Polsce od 1990 roku. Jest on częścią Pucharu kontynentalnego UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej), a odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich. Trasa tegorocznego wyścigu podzielona na 6 etapów rozpoczynała się w Łodzi i kończyła w Jarosławiu (łącznie 894,7 km). Wśród 126 kolarzy z 21 ekip zwyciężył Mariusz Witecki z grupy Bank BGŻ.

Sam wyścig na terenie naszej gminy dostarczył wielu sportowych emocji, ale również zaangażował spore siły Ochotniczych Straży Pożarnych do zabezpieczenia imprezy. Nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas kolarskiej rywalizacji na drogach powiatowych oraz krajowej dziewiątce czuwali druhowie OSP Gwoździanka, Niebylec, Jawornik, Blizianka, Konieczkowa, Gwoźnica Dolna oraz Gwoźnica Górna. Ponadto druhowie w tym samym dniu wzięli udział w zawodach sportowo pożarniczych szczebla gminnego rozgrywanych w Połomi.

Więcej o wyścigu można dowiedzieć się ze strony wyscig.com.pl

Poniżej zamieszczamy zdjęcia oraz film dostępny na stronie OSP Gwoźnica Górna.