Logotyp Rankingu Samorządów przygotowany przez dziennik „Rzeczpospolita"

30 października 2020 r. ukazał się nowy Ranking Samorządów przygotowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jest on uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 16 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie.

W tegorocznym zestawieniu na 1537 gmin wiejskich w całym kraju Gmina Niebylec uplasowała się na bardzo wysokim 181 miejscu. W województwie podkarpackim sytuuje nas to na 16 pozycji. Sąsiednie gminy zajęły następujące lokaty: Gmina Wiśniowa – 227, Gmina Frysztak – 480, Gmina Czudec – 576, Gmina Lubenia – 830, Gmina Domaradz – 1098. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Gmina Strzyżów uplasowała się na 615 miejscu.
Kryteria oceny Rankingu Samorządów 2020 to około 50 wskaźników, w czterech filarach: trwałość ekonomiczno-społeczna, trwałość społeczna, trwałość środowiska oraz jakość zarządzania.