Wraz z ogólnoeuropejską akcją „Noc Muzeów” swoją działalność rozpoczęło Muzeum Społeczne w Konieczkowej. 19 maja 2012 zgodnie z ideą wspomnianej akcji Muzeum Społeczne zostało otwarte o godzinie 20:00 i zaoferowało szereg atrakcji kulturalnych. Oprócz możliwości obejrzenia wielu zgromadzonych eksponatów najczęściej związanych z naszym regionem, uczestnicy mogli podziwiać również zabytkową motoryzację, obejrzeć zmagania strażaków OSP Żarnowa oraz OSP Niebylec w konkurencji sportowo-pożarniczej wykonanej na starych zabytkowych pompach gaśniczych, posłuchać kapeli podwórkowej Tender z Rzeszowa czy też posmakować swojskiego jadała przygotowanego przez KGW Konieczkowa.

Inicjatorem stworzenia Muzeum Społecznego w Konieczkowej jest Pan Grzegorz Smela – radny Rady Gminy - większość eksponatów, jakie zostały zaprezentowane w sobotnią noc pochodzą z jego prywatnych zbiorów. Kopie starych dokumentów oraz zdjęć zostały pozyskane z różnych źródeł, ale przede wszystkim od mieszkańców gminy Niebylec. Szczególne miejsce w muzeum zostało poświęcone osobie ś. p. Jan Ziomka spoczywającego na cmentarzu parafialnym w Niebylcu. Tablica na krzyżu cmentarnym obwiesza, iż był to „Obrońca Westerplatte” i jak można dowiedzieć się z fragmentów różnych opracowań sierż rez. Jan Ziomek był osobistym kierowcą mjr Henryka Sucharskiego historycznego dowódcy obrony Westerplatte. Wcześniej uczestniczył jako młodzieniec w obronie Lwowa (1918-1920), walczył w I i II wojnie światowej, następnie po zwolnieniu z obozu wrócił do Domaradza, gdzie nawiązał współpracę z oddziałami AK obwodu Brzozów. W roku 1969 kilka lat po śmierci swojej pierwszej żony ożenił się powtórnie i zamieszkał w Konieczkowej do końca swojego życia, czyli dnia 10 października 1978 roku (więcej informacji Westerplatte - Biogramy westerplatczyków oraz Junak z Westerplatte - Mariusz Wójtowicz-Podhorski,). W muzeum znalazło się wiele dokumentów i fotografii mieszkańców gminy biorących udział w działaniach wojennych I i II wojny światowej m.in. plutonowego Adama Antonika z Gwoździanki odznaczanego pośmiertnie Krzyżem Walecznych przez gen. Władysława Andersa. Kapral Antonik – czołgista 6 Pułku Pancernego „Dzieci Lwowskich” zginął podczas bitwy o Monte Cassino we Włoszech, a wcześniej przebył szlak armii Andersa czego dowodem jest m.in. telegram wysłany z Kairu do rodziny z 1944 roku.

Oprócz eksponatów militarnych w muzeum można było podziwiać narzędzia codziennego użytku, klucze oraz elementy starej motoryzacji jak również radia, maszyny do pisania, maszyny do szycia, wagi, obrazy religijne, czy też dobrze zachowaną starą prasę. Oprócz wielu eksponatów zgromadzonych na strychu oraz pomieszczeniach Zespołu Szkół zwiedzający mieli okazję również obejrzeć rywalizację druhów z OSP Niebylec oraz Żarnowa na starych pompach pożarniczych jak również samemu spróbować ich obsługi. Przerwy w zwiedzaniu wypełniała kapela podwórkowa Tender z Rzeszowa jak również gastronomia serwowana przez strażaków z OSP Konieczkowa. Impreza zgodnie z założeniem akcji Noc Muzeów zakończyła się w późnych godzinach nocnych.

Muzeum Społeczne w Konieczkowej na dzień dzisiejszy mogą zwiedzać zorganizowane grupy po wcześniejszym kontakcie z dyrekcją Zespołu Szkół w Konieczkowej i ustaleniu terminu. Dla osób indywidualnych terminy i zasady zwiedzania zostaną prawdopodobnie ustalone w późniejszym terminie.