Seniorzy i młodzież z Niebylca i okolic wspólnie angażują się w działania kulturalne. Efektem ich działań jest film „Niebyleckie więzi" o relacjach, uniwersalnych wartościach i przeszłości Gminy Niebylec. Premiera produkcji odbędzie się 15 września o godzinie 16.30 w Zespole Szkół w Niebylcu. Wszystko w ramach projektu „Lepiej razem - międzypokoleniowo!", realizowanego przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie".

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2013. Pierwsze spotkania miały charakter warsztatów integracyjno-edukacyjnych i dotyczyły zagadnień efektywnej komunikacji i współpracy. Następne zajęcia skupiły się wokół filmowego przedsięwzięcia. Uczestnicy projektu stworzyli fabułę, przygotowali kostiumy oraz zebrali niezbędne rekwizyty. W lipcu i sierpniu zajęcia projektowe przeniosły się na prawdziwy, profesjonalny plan filmowy. Seniorzy i młodzież wcielali się w bohaterów produkcji współpracując przy tym z reżyserem, kamerzystą i dźwiękowcem.

„Niebyleckie więzi" to historia kilku młodych ludzi z miasta, którzy zmuszeni przez rodziców przyjeżdżają do Niebylca na wakacje. Początkowo, widzą tylko negatywne strony swojej sytuacji. Dzień za dniem poznają jednak mieszkańców miejscowości dzięki którym odkrywają skarby i uroki tego miejsca.

Celem inicjatywy był rozwój społeczności lokalnej. Działania kulturalne oraz wyzwanie w postaci nakręcenia filmu są drogą do żywego dialogu międzypokoleniowego i ukazania entuzjazmu oraz twórczego potencjału mieszkańców Gminy. Dla uczestników, projekt jest przestrzenią do nawiązywania nowych znajomości, poznania tradycji, kreatywnego działania i wykorzystania swoich pomysłów w praktyce. Wspólne aktywności udowadniają, że międzypokoleniowość to siła różnorodnych doświadczeń.

Wszystkich zainteresowanych produkcją zapraszamy na oficjalną premierę „Niebyleckich więzi", która odbędzie się 15 września o godzinie 16.30 na hali widowiskowo- sportowej Zespołu Szkół w Niebylcu.

Następnym etapem projektu będzie przygotowanie przedstawienia teatralnego. Więcej informacji pod adresem: www.dobrezycie.org/lepiej-razem-miedzypokoleniowo/premiera-filmu

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie" i dofinansowany ze środków Rządowego Programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszychna lata 2012-2013.