Po raz drugi m.in. przez gminę Niebylec wiodła trasa jaką przyszło pokonać załogom uczestniczącym w dwudniowym VI Rajdzie Nocy Muzeów w dniach 17 i 18 maja 2014r. W drugim dniu jednym z punktów imprezy była prezentacja pojazdów w Niebylcu – działo się to podczas trasy jaką miały za zadanie pokonać pojazdy, czyli Boguchwała, Niechobrz następnie Żarnowa, Gwoździanka, Niebylec, Jawornik, Lutcza oraz meta w Krośnie. Jest to już druga okazja do bliskiego obejrzenia zabytkowych samochodów, podobna możliwość była 2 lata temu podczas XIII Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych rozegranego 20 maja 2012 r., gdzie uczestnicy również zatrzymali się na dłuższą chwilę w Niebylcu.

 Podczas prezentacji zobaczyć można było niezwykłe auta ponad 30 załóg, których właściciele po krótkim posiłku również chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych. W Niebylcu zaparkowane były m.in. Fiat 500 Topolino z 1937 roku, który powstawał w Warszawie przed II wojną światową, nieco młodszy Pontiac Six Silver Streak z 1938 roku. Były też prawdziwe perły powojennej motoryzacji: legendarna Warszawa 200 z 1959, GAZ 24 Wołga z 1974, Saab'y jeden m.in. model 96 z 1962 r., Fiaty, BMW, Ford, Mercedesy, MG, Datsun oraz inne modele. Prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i dla wielu widzów była okazją do przypomnienia tych wspaniałych samochodów z czasów młodości. Po prezentacji trwającej ponad półtorej godziny załogi wystartowały spod pomnika św. Floriana w kolejny etap rajdu przebiegający jeszcze przez 2 miejscowości gminy, czyli Jawornik oraz Lutczę, a później Korczynę i metę w Krośnie.

VI Rajd Nocy Muzeów został objęty patronatem honorowym przez Gminę Niebylec, jak również Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Burmistrza Miasta Boguchwała.