Ochotnicza Straż Pożarna z Połomi została wybrana Jednostką OSP Roku 2019 w Plebiscycie "Nowin" Strażak Podkarpacia 2019. Plebiscyt zorganizowany został przez Gazetę Codzienną Nowiny w partnerstwie z Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Jednocześnie OSP Połomia awansowała do ogólnopolskiego finału plebiscytu, którego podsumowanie odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie podczas gali III Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.
Zachęcamy wszystkich do dalszego wpierania OSP Połomia wysyłając sms o treści JED.9 na numer 72355.
Finałowe głosowanie rozpoczęło się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.

OSP Połomia uzyskała 1515 głosów w etapie wojewódzkim plebiscytu, głosy te będą wliczane również w plebiscycie ogólnopolskim.
Delegacja OSP Połomia odebrała nagrody podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Kalwarii Pacławskiej, który miał miejsce 4 maja. Nagrody wręczał druh Janusz Konieczny prezes ZW ZOSPRP w Rzeszowie oraz Stanisław Sowa redaktor naczelny GC Nowiny. W obchodach dnia strażaka obecne były również inne poczty sztandarowe strażaków z gminy Niebylec.

Z relacją z wręczenia nagród można zapoznać się na stronie nowiny24.pl: https://nowiny24.pl/strazak-podkarpacia-2019-laureaci-plebiscytu-odebrali-nagrody-w-kalwarii-paclawskiej-kolo-przemysla-zdjecia-wideo/ga/c1-14099441/zd/35591263
Zdjęcia: nowiny24.pl