Sukces uczniów z gminy Niebylec w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Niebylcu oraz uczeń Filip Czurczak, jak i  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej i uczennica Iga Przyboś stanęli na podium podczas powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

3 kwietnia  na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku, odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju tym udział wzięło 26 drużyn z całego powiatu, łącznie uczestniczyło 88 zawodników. Turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe od 10 do 12 lat oraz ponad 12 lat dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

„Konkurencje obejmowały m.in. test przepisów ruchu drogowego, test zasad ruchu obowiązujących na skrzyżowaniach, rowerowy tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, co znalazło odzwierciedlenie w rywalizacji i wynikach końcowych.

W młodszej kategorii drużynowo triumfowała Szkoła Podstawowa w Niebylcu, kolejne na podium były zespoły ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzyżowie. W starszej kategorii wiekowej, drugi rok z rzędu, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Gwoźnicy Górnej, kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa w Dobrzechowie i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pstrągowej.”

Filip Czurczak ze Szkoły Podstawowej w Niebylcu zajął pierwsze miejsce w grupie młodszej, a  Iga Przyboś ze Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej zajęła drugie miejsce w grupie starszej - jest ona również  zwyciężczynią z poprzednich lat.

„Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: tablety, sprzęt elektroniczny, akcesoria rowerowe i inne gadżety, ponadto każdy z uczestników otrzymał komplet firmowego oświetlenia rowerowego.”

„Organizacji turnieju przyświecało minimalizowanie zagrożeń, edukowanie i kształtowanie właściwych postaw związanych z szeroko pojętym ruchem drogowym. Dzięki takim inicjatywom wzrasta bezpieczeństwo, ale również poziom kultury uczestników ruchu drogowego.
Podczas turnieju młodzież mogła zapoznać się z wyposażeniem Jednostki Strzeleckiej 2020 Związku Strzeleckiego „Strzelec” ze Strzyżowa. „Strzelcy” zorganizowali pokaz dynamiczny zatrzymania sprawców zamachu terrorystycznego, pokaz sprawności i praktyczną prezentację wyposażenia militarnego. Nie zabrakło również wykładu o historii związku i życiorysie patrona jednostki – kpt. Zygmuncie Patrynie ps. „Słowik”.”

Na podstawie informacji z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Zdjęcia z podkarpacka.policja.gov.pl.