Zakończenie gminnych zawodów w badmintona

Za nami ostatni turniej badmintona w sezonie 2016/2017. W ostatnim turnieju wzięło udział 36 zawodników. W kategorii podstawowej zwyciężyła Oliwia Zwiercan z Lutczy przed Kamilem Lenartem z Babicy i Kacprem Siuciakiem z Lutczy. Czwarte miejsce zajął Kamil Kłósek z Gwoźnicy Górnej. W klasyfikacji generalnej nie zmieniło się nic i zwycięzcą tej kategorii pozostał Filip Kłósek – uczeń klasy III szkoły podstawowej w Gwoźnicy Górnej, który w całym cyklu turniejów zdobył 671 punktów. Drugie miejsce zajął Szymon Wieszczek z Żyznowa zdobywając 543 punkty. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Siuciak z Lutczy gromadząc 511 punktów. W drugiej grupie w dniu 26.03 2017 r. wygrał Jakub Pilecki pokonując z Gwoźnicy Górnej pokonując w finale Jacka Lenarta z Babicy. Trzecie miejsce przypadło Romanowi Wójcikowi z Czudca.

W grupie zaawansowanej w klasyfikacji generalnej zwyciężył Jakub Pilecki z Gwoźnicy Górnej gromadząc 961 punktów. Drugie miejsce przypadło Franciszkowi Stawarzowi – 851punktów. Trzecie miejsce    zdobył Kamil Wojtaszek z Jawornika 521 pkt. a czwarte    Robert Źrebiec z Lutczy 493. Wśród gimnazjalistów zwyciężył Szymon Szurlej 840 pkt. Drugie Paweł Pilecki 799 pkt. Obydwaj Gwoźnica Górna a trzecie Kacper Kozak z Jawornika 624 pkt. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Kłósek z Gwoźnicy Górnej 485 pkt. przed Karoliną Bosek z Baryczki 478 pkt. i Agnieszką Źrebiec z Lutczy -498 pkt.
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Niebylec, a młodsi rakiety do badmintona. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w cyklu turniejów. We wszystkich turniejach w sumie wzięło udział 87 osób w różnym wieku od 6 do 65 lat. Średnia liczba uczestników na turniej wyniosła ok.25 osób.
Panu wójtowi Zbigniewowi Korabowi dziękujemy za ufundowanie nagród i patronat nad zawodami. Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi dziękujemy za nagrody dla młodszych. Pani dyrektor Iwonie Flisiak dziękujemy za udostępnienie hali sportowej w Niebylcu. Jakubowi i Pawłowi Pileckim, Romanowi Wójcikowi dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów. Wszystkim dziękujemy za udział w zawodach i już dzisiaj zapraszamy na nowy sezon 2017/2018 od września. Szukajcie informacji na stronie Gmina Niebylec – w zakładce „sport” pod nazwą „badminton”.